OPERAČNÉ METÓDY

Ponúkame všetky moderné metódy na odstraňovanie refrakčných chýb oka.

Základom všetkých metód je zákrok excimerovým laserom SCHWIND AMARIS 1050 RS 7D. Femtosekundový laser IntraLase ABBOTT plní pri zákroku doplnkovú úlohu, slúži na prípravu oka pred vykonaním zákroku pomocou excimerového laseru. Práve na základe odlišnej prípravy oka pred zákrokom excimerovým laserom delíme metódy na odstraňovanie refrakčných chýb oka na metódy s rezom (hĺbkové) alebo bez rezu oka (povrchové).

Žiadny operačný zákrok v našom centre si nedovolíme vykonať bez wavefront optimalizácie, ktorá je zárukou maximálne presného zákroku, individuálne pripraveného pre každé oko a tým pádom “šitého na mieru” každého klienta.

Operačné metódy BEZ REZU

PREČO POVRCHOVÁ METÓDA?

+ nie je nutné vykonávať rez rohovkou
+ skrátenie času operačného zákroku
+ možnosť bez rizika vykonávať aj rizikové športy, rizikové povolania
+ je možné zákrok vykonať aj na tenšej rohovke, dajú sa vykorigovať aj vyššie dioptrie
+ veľmi nízke % komplikácií
+ komplikácie sú spravidla riešiteľné vhodnou liečbou, bez trvalých následkov

- nevýhodou je dlhší pooperačný diskomfort (3 až 4 dni) a postupné vyostrovanie videnia

SmartSurfACE

SmartSurfACE

Metóda, ktorá sa stala celosvetovým trendom!

Jediná operačná metóda, počas ktorej sa žiadny nástroj nedotkne Vášho oka a laser vykoná odstránenie epitelu ako aj parenchýmu rohovky v jednom kroku. Vďaka tomu sa výrazne urýchli priebeh celého zákroku a minimalizuje riziko dehydratácie rohovky. Operácie SmartSurfACE 7D je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosť Schwind, ktoré disponujú technológiou SmartPulse.

Po zákroku sa na oko nasadí kontaktná šošovka, ktorá sa v oku ponechá 3 až 4 dni. Pri tomto zákroku je potrebná kontrola v prvý deň po operácii, ďalšie kontroly sú týždeň, mesiac, 3-4 mesiace po zákroku.

Výhody SmartSurfACE:

  • rýchle hojenie rohovky
  • nižšia tvorba pooperačných jazvičiek
  • rýchlejšia rehabilitácia videnia

https://www.youtube.com/watch?v=_q_c7iBm2sY

Metóda LASEK

Výhodou tejto metódy, podobne ako v prípade je pomerne rýchle hojenie rohovky s nižšou tvorbou pooperačných jazvičiek.

V súčasnosti je metóda LASEK výhodnou alternatívou pre ľudí, pre ktorých metóda SmartSurfACE nie je dostupná. LASEK je moderná a bezpečná metóda na odstránenie strednej a vysokej krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Zákrok sa vykonáva pri lokálnom znecitlivení oka, trvá niekoľko minút a nie je bolestivý.

Pri technike LASEK sa pôsobením roztoku alkoholu uvoľní epitel rohovky nad operovanou zónou, ktorý sa odklopí a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky - vykoriguje sa potrebná dioptria. Po excimer laserovej ablácií /odparenie časti rohovky pomocou svetla/ sa epitel priloží na pôvodné miesto a nasadí sa kontaktná šošovka, ktorá sa v oku ponechá 3 až 4 dni. Pri tomto zákroku je potrebná kontrola v prvý deň po operácii, ďalšie kontroly sú týždeň, mesiac, 3-4 mesiace po zákroku.

LASEK

PRK – fotorefraktívna keratektómia

EPI -LASIK

Pri metóde PRK sa najvrchnejšia vrstva rohovky – epitel mechanicky odstráni a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky - vykoná sa korekcia. Po operácii má klient oko nasledujúce tri dni prelepené obväzom. Bolestivosť môže byť výraznejšia ako pri predchádzajúcich metódach. Táto metóda je základom pre excimer laserové zákroky a podstupujú ju klienti v súčasnosti menej často ako iné metódy.

PTK - Fototerapeutická keratektómia

EPI -LASIK

Je zákrok excimerovým laserom, ktorým sa odstraňuje povrchová vrstva rohovky - hlavne epitel pri niektorých povrchových zmenách rohovky ako napr. jazvy, zákaly a nehojace sa defekty epitelu rohovky.

 

OPERAČNÉ METÓDY S REZOM

Prečo operácia s rezom?

Našim klientom odporúčame skôr metódy bez rezu oka, ktoré vďaka najmodernejším technológiám a dlhoročným skúsenostiam prinášajú v porovnaní s metódami s rezom (tj. hĺbkové metódy) minimálne riziká, či už v priebehu operácie alebo po nej.

Operačné metódy bez rezu preferujeme nielen na základe našich dlhoročných skúsenosti, ale opierame sa o najnovšie trendy v oftalmologickom svete. Najmodernejšie excimerové lasery, ktorým v súčasnosti kraľuje Schwind Amaris 1050 RS, dosahujú vynikajúce výsledky, s minimálnym rizikom komplikácií, vďaka čomu sa metódy bez rezu oka, predovšetkým metóda SmartSurfACE stala celosvetovým trendom.

Metóda LASIK

LASEK

Je operačná technika, pri ktorej sa pred samotným zákrokom vytvára povrchová lamela špeciálnym nožom - mikrokeratómom. Ten sa pomocou vákua prisaje na oko a zreže lamelu hrubú 130 – 160 mikrometrov. Tá sa odklopí a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky. Na záver sa lamela priloží na pôvodné miesto.

pozrieť video

Metóda Femto LASIK

LASEK

Pri tejto metóde sa využívajú 2 lasery. Prvý – femtosekundový laser – nám vytvorí povrchovú lamerlu (bez použitia noža) a druhý – excimerový laser – vykoriguje dioptrickú chybu. Femtosekundový laser ABBOTT patrí k najnovšej generácií femtosekundových laserov. Tieto lasery vytvárajú lamelu - rez pomocou mikrobublín. Lamela je hrubá 110-120 mikrometrov = hladký rez.

pozrieť video

METÓDA SMILE

Vzhľadom na nie optimálne výsledky publikované v medzinárodnej odbornej literatúre sme sa rozhodli tento typ operácie zatiaľ nezaradiť do nášho portfólia.

Pozeráte sa na svet cez okuliare?

okuliare

Radi Vám pomôžeme.

OBJEDNAJTE SA ONLINE

Zverte svoje oči do rúk tým najskúsenejším.

POZÝVAME VÁS NA BEZPLATNÚ PREZENTÁCIU
NA TÉMU LASEROVÉ OPERÁCIE OČÍ

Naši odborníci Vám radi odpovedia na všetky otázky.

KEDY JE ĎAĽŠIA PREZENTÁCIA?