OPERAČNÉ METÓDY

Ponúkame všetky moderné metódy na odstraňovanie refrakčných chýb oka.

Základom všetkých metód je zákrok excimerovým laserom SCHWIND AMARIS 1050 RS 7D. Femtosekundový laser IntraLase ABBOTT plní pri zákroku doplnkovú úlohu, slúži na prípravu oka pred vyko- naním zákroku pomocou excimerového laseru. Práve na základe odlišnej prípravy oka pred zákrokom excimerovým laserom delíme metódy na odstraňovanie refrakčných chýb oka na metódy s rezom (hĺbkové) alebo bez rezu oka (povrchové).

Žiadny operačný zákrok v našom centre si nedovolíme vykonať bez wavefront optimalizácie, ktorá je zárukou maximálne presného zákroku, individuálne pripraveného pre každé oko a tým pádom “šitého na mieru” každého klienta.

Operačné metódy BEZ REZU

PREČO POVRCHOVÁ METÓDA?

+ nie je nutné vykonávať rez rohovkou
+ skrátenie času operačného zákroku
+ možnosť bez významného rizika vykonávať aj rizikové športy, rizikové povolania
+ je možné zákrok vykonať aj na tenšej rohovke, dajú sa vykorigovať aj vyššie dioptrie 

- nevýhodou je krátkotrvajúce rezanie a pocit cudzieho telesa, postupné vyostrovanie videnia.

Metóda LASEK

  • menšia bolestivosť
  • rýchle hojenie rohovky
  • nižšia tvorba pooperačných jazvičiek
  • rýchlejšia rehabilitácia videnia

Výhodou tejto metódy je menšia bolestivosť po operácii, rýchlejšie hojenie rohovky s nižšou tvorbou pooperačných jazvičiek, a tým rýchlejšou rehabilitáciou videnia.

Je v súčasnosti veľmi výhodná, moderná a bezpečná metóda na odstránenie strednej a vysokej krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Zákrok sa vykonáva pri lokálnom znecitlivení oka, trvá niekoľko minút a nie je bolestivý.

Pri technike LASEK sa pôsobením roztoku alkoholu uvoľní epitel rohovky nad operovanou zónou, ktorý sa odklopí a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky - vykoriguje sa potrebná dioptria. Po excimer laserovej ablácií /odparenie časti rohovky pomocou svetla/ sa epitel priloží na pôvodné miesto a nasadí sa kontaktná šošovka, ktorá sa v oku ponechá 2-4 dni. Pri tomto zákroku je potrebná kontrola už v prvý deň po operácii, ďalšie kontroly sú týždeň, mesiac, 3-4 mesiace po zákroku.

LASEK

SmartSurfACE

SmartSurfACE

Je jediná metóda, pri ktorej sa nedotkne nástroj oka!

Náš extrémne rýchly 7D laser s frekvenčnou rýchlosťou 1050Hz, ktorý disponuje najmodernejšou verziou software-u SmartPulse, odstráni povrchovú vrstvu - epitel v priebehu niekoľkých sekúnd a zabezpečí tak extrémne hladký a pravidelný povrch rohovky. Následne sa vykoná odstránenie dioptrií.

Ide tak o jedinú metódu zákroku, kedy laser vykoná abláciu (odstránenie) epitelu ako aj parenchýmu rohovky v jednom kroku. Výrazné zrýchlenie zákroku minimalizuje riziko dehydratácie rohovky. Operácie SmartSurfACE je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosti Schwind, ktoré disponujú software-om SmartPulse. Po zákroku aplikujeme kontaktnú šošovku na dobu 3 - 4 dni.

Epi-LASIK

PRK

Je metóda, v ktorej sú kombinované výhody LASIK-u a LASEK-u. Špeciálnym mikrokeratómom Epi-K, ktorý sa za pomoci vákua prisaje k oku, sa odseparuje len vrstva epitelu. Ten sa odklopí, urobí sa zákrok excimerovým laserom a následne sa epitel prihrnie na pôvodné miesto. Klient dostane kontaktnú šošovku na prvé 3-4 dni po operácii.

PRK – fotorefraktívna keratektómia

EPI -LASIK

Pri metóde PRK sa najvrchnejšia vrstva rohovky – epitel mechanicky odstráni a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky - vykoná sa korekcia. Po operácii má klient oko nasledujúce tri dni prelepené obväzom. Bolestivosť môže byť výraznejšia ako pri predchádzajúcich metódach. Táto metóda je základom pre excimer laserové zákroky a podstupujú ju klienti v súčasnosti menej často ako iné metódy.

PTK - Fototerapeutická keratektómia

EPI -LASIK

Je zákrok excimerovým laserom, ktorým sa odstraňuje povrchová vrstva rohovky - hlavne epitel pri niektorých povrchových zmenách rohovky ako napr. jazvy, zákaly a nehojace sa defekty epitelu rohovky.

 

Operačné metódy S REZOM

Prečo operácia s rezom?

+ rýchlejšia rehabilitácia videnia
+ zníženie rizika vzniku zákalov v jazve

Metóda LASIK

LASEK

Je operačná technika, pri ktorej sa pred  samotným zákrokom vytvára povrchová lamela  špeciálnym nožom - mikrokeratómom. Ten sa pomocou vákua prisaje na oko a zreže lamelu hrubú 130 – 160 mikrometrov. Tá sa odklopí a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky. Na záver sa lamela priloží na pôvodné miesto. LASIK je metóda, ktorou sa dajú odstrániť aj vysoké dioptrie pri dostatočnej hrúbke rohovky.

pozrieť video

Metóda Femto LASIK

LASEK

Pri tejto metóde sa využívajú 2 lasery. Prvý – femtosekundový laser – nám vytvorí povrchovú lamerlu (bez použitia noža) a druhý – excimerový laser – vykoriguje dioptrickú chybu. Fomtosekundový laser ABBOTT patrí k najnovšej generácií femtosekundových laserov. Tieto lasery vytvárajú lamelu - rez pomocou mikrobublín. Lamela je hrubá 110-120 mikrometrov = hladký rez.

pozrieť video

Pozeráte sa na svet cez okuliare?

okuliare

Radi Vám pomôžeme.

OBJEDNAJTE SA ONLINE

Zverte svoje oči do rúk tým najskúsenejším.

POZÝVAME VÁS NA BEZPLATNÚ PREZENTÁCIU
NA TÉMU LASEROVÉ OPERÁCIE OČÍ

Naši odborníci Vám radi odpovedia na všetky otázky.

KEDY JE ĎAĽŠIA PREZENTÁCIA?