PresbyMAX®

PresbyMAX® - Aj Váš zrak môže omladnúť

Presbyopia

U väčšiny populácie sa proces starnutia oka začne prejavovať niekedy po 40-tomu roku života. Nejde však o žiadne ochorenie, ale o úplne normálny, fyziologický proces postupného zhoršovania videnia na blízko. Tento stav nazývame starecká ďalekozrakosť, či presbyopia. Dôvodom je strata pružnosti šošovky, ktorá postupne stráca schopnosť meniť svoj tvar. To vedie k nedostatočnému zaostrovaniu a neostrému videniu na blízko a človek preto potrebuje okuliare na čítanie.

Donedávna existovalo jediné riešenie takejto situácie, operácia pri ktorej lekár pacientovi vymení číru, teda úplne priehľadnú šošovku, (ktorá iba začala strácať pružnosť) za umelú multifokálnu šošovku. Avšak táto metóda by mala byť voľbou najmä pre starších ľudí, ktorých šošovka nielenže stratila pružnosť, ale navyše je stále viac zakalená a teda jej priehľadnosť sa postupne znižuje. Takáto výmena šošovky je však pomerne komplikované riešenie, ktoré so sebou prináša určité riziká a nevyhnutné kompromisy.

V dnešnej dobe, keď presbyopia postihuje ešte relatívne mladých ľudí po štyridsiatke s inak stále priehľadnou šošovkou, prinášame na slovenský trh podstatne menej invazívne a oveľa komfortnejšie riešenie pomocou laserovej technológie. Ponechá sa pritom vlastná šošovka, ktorá poskytuje omnoho fyziologickejšie a prirodzenejšie videnie ako umelá šošovka, ktorá nie je dokonalou náhradou tej vlastnej.

PresbyMAX®

Spoločnosť Schwind vyvinula novú technológiu (operačnú metódu), ktorá ponúka minimálne invazívne riešenie presbyopie. Operovaný vďaka tomu po operácii získa nielen zvýšenú kvalitu života, ale aj absolútnu slobodu. Najmodernejšie lasery spoločnosti Schwind, nesúce označenie Amaris, dokážu vďaka technológii PresbyMAX® v priebehu niekoľkých sekúnd dopomôcť Vašim k očiam k stratenej zrakovej ostrosti. Celá procedúra trvá iba niekoľko minút, je úplne bezbolestná, nie je pri nej potrebný žiadny rez, či iný invazívny zásah od oka, ako je tomu pri iných riešeniach presbyopie. No i napriek tomu ponúka PresbyMAX® jedinečné a komplexné riešenie pre rôzne formy presbyopie. Obrovskou výhodou tejto metódy je aj fakt, že pokiaľ klient nie je po operácii spokojný so svojim „novým“ videním, je možné ho reoperovať a jeho zrak vrátiť do pôvodného stavu.

Výhody metódy PresbyMAX®:

+ Vhodná pre rôzne formy presbyopie.
+ Pri nespokojnosti s výsledkom je možné vrátiť zrak do pôvodného stavu.
+ Je neinvazívna, bezbolestná a bez nutnosti rezu oka.

PresbyMAX® a EXCIMER

Vďaka jedinečným vlastnostiam technológie PresbyMAX® sme sa rozhodli tento typ operácie zaradiť do ponuky nášho centra. Princíp tejto operačnej metódy je totiž v dokonalom súlade s filozofiou nášho centra EXCIMER. Počas 25-tich rokov nášho fungovania neustále preferujeme zákroky, ktoré sú bezpečné a minimálne invazívne, vďaka čomu sa nám podarilo zaradiť medzi európskych lídrov v množstve úspešne vykonaných refrakčných operácií bez rezu oka.

Cenník tejto metódy nájdete tu.

PresbyMAX

Pozeráte sa na svet cez okuliare?

okuliare

Radi Vám pomôžeme.

OBJEDNAJTE SA ONLINE

Zverte svoje oči do rúk tým najskúsenejším.

POZÝVAME VÁS NA BEZPLATNÚ PREZENTÁCIU
NA TÉMU LASEROVÉ OPERÁCIE OČÍ

Naši odborníci Vám radi odpovedia na všetky otázky.

KEDY JE ĎAĽŠIA PREZENTÁCIA?