VŠETKO O OPERÁCII

Predoperačné vyšetrenie

Každého klienta, ktorý má záujem o operáciu v našej ambulancii, pred operáciou vyšetríme a zistíme, či je na tento zákrok vhodný. Predoperačné vyšetrenie trvá približne 2 hodiny, klient prechádza radou vyšetrení potrebných pre podstúpenie zákroku. Lekár, ktorý Vás vyšetrí, až po komplexnom posúdení Vášho zdravotného stavu a refrakčnej chyby rozhodne, či ste vhodný na operáciu excimerovým laserom.

Po vyšetrení nasleduje konzultácia s lekárom, ktorý klientovi na základe vyšetrenia doporučí metódu /PRK, LASEK, SmartSurfACE, FemtoLASIK/, vysvetlí postup zákroku  a zodpovie jeho otázky. Počas vyšetrenia sa vyšetruje aj očné pozadie /klientovi sa rozširujú zreničky/, preto je videnie po vyšetrení zhoršené približne 2 hodiny, a preto nedoporučujeme tesne po vyšetrení šoférovať.

Zákrok excimerovým laserom nie je vhodný:

u klientov mladších ako 18 rokov
u klientov s nestabilnou dioptrickou chybou
u klientov s ťažkými zmenami na sietnici a niektorými ochoreniami oka
v tehotenstve aj počas dojčenia
pri niektorých celkových ochoreniach (cukrovka, reumatické ochorenia, atď...)
u klientov s kardiostimulátorom
u klientov so sklonom k tvorbe nadmerných (keloidných) jaziev

Operácia excimerovým laserom odstráni dioptrie, ktoré používate na diaľku.

Krátkozrakosť /max do -12 dioptrií/ už od 18-teho roku života. Ďalekozrakosť /max. do +4,5 dioptrií/ odstraňujeme u pacientov nad 35 rokov kvôli najstabilnejším výsledkom po operácii. Astigmatizmus /max. do-4,0 alebo +4,0 dioptrií/.

Klienti, ktorí majú viac ako 40 rokov a používajú okuliare len na čítanie, nie sú ďalekozrakí. Táto očná chyba sa nazýva presbyopia, čo je zhoršenie akomodácie oka spôsobené vekom. Takýmto klientom odporúčame našu operačnú metódu PresbyMAX®.

Po operácii

Operácia je ambulantný výkon, hneď po nej odchádzate domov. Doporučujeme, aby ste prvé 3 dni po zákroku dodržiavali kľudový režim /nenamáhali si oči pri počítači, šoférovaní, pozeraní televízie a bežnej pracovnej činnosti/. Asi po 3 až 4 hodinách Vám môžu oči začať slziť, môžete pocitovať jemné pálenie alebo rezanie oka, alebo mať  pocit, akoby ste mali v oku niečo spadnuté. Oči Vám môžu opuchnúť, slziť, začervenať a môžete mať aj pocit nádchy. Tieto bolesti nie sú nebezpečné a dajú sa dobre tlmiť bežnými liekmi proti bolesti /analgetikami/, ktoré si kúpite v lekárni a ktoré od nás na prvé dni dostanete. Budete si oči ošetrovať antibiotickými kvapkami a umelými slzami, ktoré od nás dostanete. Budete si ich kvapkať po dobu 7 dní, 5x denne,1-2 kvapky do každého operovaného oka. Po týždni od zákroku dostanete recept - Kortikoidy v kvapkách, ktorými si budete oči ošetrovať podľa doporučenia lekára.

Pooperačné komplikácie

Každého klienta najviac zaujímajú možné komplikácie laserovej operácie a stabilita dioptrií. Ako každá operácia, aj zákrok excimerovým laserom môže mať určité komplikácie. Sú to napr. spomalené hojenie rohovky, drobné pooperačné jazvičky, ktoré spôsobujú jemný zákal a krátkodobé zvýšenie vnútroočného tlaku. Všetky sa dajú vhodnou očnou liečbou dobre a bez následkov zvládnuť. Pooperačné zákaly, ktoré vznikajú hlavne u pacientov s vysokými dioptriami sa postupne úplne rozpustia - resorbujú. Výsledky operácií a stabilita dioptrií je u pacientov do -6 dioptrií veľmi dobrá.

Pri vyššej krátkozrakosti môže po určitom čase dôjsť k regresii /návratu zvyškovej dioptrie/ a preto sa u vyšších dioptrií musí niekedy vykonať dokorigovanie /na toto sa vzťahuje termín "doživotná záruka"/ opäť pomocou excimerového lasera. Tento zákrok je v našej ambulancii bezplatný - ide vlastne o jednu operáciu vykonanú na dve etapy. V súčasnosti  u klientov s vysokými dioptriami môžeme robiť operácie LASEK, SmartSurfACE, alebo FemtoLASIK. Výhodou týchto operačných metód je, že aj u vysokých dioptrií pri dobrej hrúbke rohovky je možnosť odstránenia takmer na nulu, hojenie je rýchlejšie a po operácii nedochádza, alebo len v nepatrnej miere, k regresii krátkozrakosti.

Pri operáciách ďalekozrakosti excimerovým laserom sú výsledky zatiaľ celosvetovo horšie ako pri krátkozrakosti, môže dôjsť častejšie k regresii, čiže návratu dioptrií. Firmy vyvíjajúce excimerové lasery však pracujú na nových programoch, ktoré by mali byť čoskoro zavedené do praxe, aj preto veríme, že aj pri vysokej ďalekozrakosti budeme môcť čoskoro pomôcť zbaviť sa okuliarov v plnom rozsahu.

Pozeráte sa na svet cez okuliare?

okuliare

Radi Vám pomôžeme.

OBJEDNAJTE SA ONLINE

Zverte svoje oči do rúk tým najskúsenejším.

POZÝVAME VÁS NA BEZPLATNÚ PREZENTÁCIU
NA TÉMU LASEROVÉ OPERÁCIE OČÍ

Naši odborníci Vám radi odpovedia na všetky otázky.

KEDY JE ĎAĽŠIA PREZENTÁCIA?